США швидкими темпами готують українських військових до весняного контрнаступу. Про це повідомляє Politico.
З наближенням весни американські офіційні особи дедалі більше стурбовані тим, що в Україні зменшуються запаси боєприпасів, засобів протиповітряної оборони та досвідчених солдатів. Міністр оборони США Ллойд Остін 15 березня після віртуального засідання багатонаціональної контактної групи з питань оборони України заявив, що “Україна не може гаяти часу”.
“Ми повинні швидко і повністю виконати наші обіцянки. Це включає доставку нашої бронетехніки на поле бою і забезпечення того, щоб українські солдати якнайшвидше отримали підготовку, запасні частини та технічну підтримку, необхідну їм для використання цих нових систем”, – заявив глава Пентагону.
Видання зазначає, що американські офіційні особи більше зосереджені на підготовці України до великого весняного наступу для повернення територій, яке, як вони очікують, розпочнеться у травні. Для цього в Україну прямують сотні західних танків та бронетехніки, у тому числі вперше техніки, яка може зводити мости та дозволяти військам переправлятися річками.
За словами неназваного американського чиновника, протягом останніх чотирьох-п’яти місяців поставки американської допомоги були спрямовані на те, що потрібно Україні для контрнаступу.
“Ми докладаємо значних зусиль для зміцнення української армії з погляду оснащення, боєприпасів та тренувань у різних країнах, щоб дати можливість Україні захистити себе”, – заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
Водночас американські чиновники зазначають, що Київ ще не визначився зі стратегією контрнаступу, проте є два варіанти: просуватися на південь через Херсон до Криму або рухатися на схід зі своєї північної позиції, а потім на південь, відрізавши російський сухопутний міст.
Перший варіант не є реалістичним, кажуть чиновники, оскільки Росія окопалася у своїй обороні на східному березі Дніпра, а Україна не має достатньої кількості людських ресурсів для успішної десантної операції проти таких сил. Таким чином, другий варіант вірогідніший.