Імовірність досягнення мирної угоди між Росією та Україною внаслідок переговорів залишається незначною. Про це у своїй публікації для The Sunday Times пише журналіст Марк Урбан.
Урбан вказує, що адміністрація Трампа використає всі свої повноваження, щоб змусити українського лідера сісти за стіл переговорів. Тому Зеленський стикається з найскладнішою дилемою у своїй політичній кар’єрі.
Зеленський тепер має вирішити, наскільки далеко може зайти в пошуках рішення з Путіним, якого він зневажає і якому не довіряє, зазначає автор статті. Його постійний акцент на Путіні — це, пише Урбан, не просто тактика для обмеження власних поступок, а наслідок непримиренної недовіри до російського диктатора.
На думку деяких союзників Києва, виживання Зеленського як політика може бути поставлено на карту.
«Минулої осені один британський міністр назвав Зеленського в розмові зі мною „перешкодою на шляху до миру“», — стверджує Урбан.
Той факт, що це було сказано не для цитування і що така думка не є поодинокою в європейських столицях, сигналізує про розрив між публічними заявами і приватними думками про війну, підкреслює автор публікації.
Співрозмовник Урбана також охарактеризував Зеленського як «неперевершеного військового лідера», але висловив переконання, що проблема полягала у відмові президента України від дипломатичної взаємодії з росіянами, оскільки перемовини провалилися за кілька тижнів після початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну.
Інший британський чиновник у розмові з Урбаном відкинув припущення, що Зеленський не здатний укласти мир із Москвою, але також вказав, що український лідер після більш ніж трьох років війни «глибоко виснажений» і «ризикує ухвалити погані рішення».
Сумніви щодо Зеленського, як правило, озвучуються пошепки і за зачиненими дверима, пише журналіст. Однак, очевидно, що президент США Дональд Трамп поділяє подібні погляди і «ефектно виніс їх на поверхню» під час «катастрофічної зустрічі» в Овальному кабінеті 28 лютого.
Аналізуючи подальші «дипломатичні перепалки» між Києвом і Вашингтоном, журналіст констатує, що в їх основі лежать дві суворі реалії. Так, на його думку, ймовірність досягнення угоди між Росією та Україною, коли почнуться серйозні переговори, залишається незначною. І Зеленський, можливо, розраховує на провал переговорів, оскільки він не може погодитися на те, що виглядатиме як капітуляція.
Однак, попереджає автор статті, тиск США на Україну може не тільки продовжитися, а й посилитися. Водночас існує ризик, що непроста ситуація на фронті «призведе до відкритих політичних розбіжностей в Україні, що спровокує більш явну непокору Зеленському та його політиці».
Також Урбан констатує, що для Зеленського останній шанс, що залишився, полягає в тому, що зростання втрат російських окупантів та економічні труднощі в РФ в кінцевому підсумку підірвуть переговорні позиції Путіна.