ЗМІ: Син Луценка фігурує у справі ДБР про контрабанду лісу

Державне бюро розслідувань (ДБР) підозрює чиновників Житомирської митниці у змові з працівниками Держлісагентства та низкою приватних фірм з метою розкрадання лісу та його експорту. Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на постанову Хмельницького міського районного суду.

До суду з клопотанням звернувся слідчий ДБР у рамках кримінального провадження, порушеного торік. У ньому фігурує 11 приватних підприємств, які скуповували лісоматеріали та деревне вугілля у фізосіб-підприємців.

Матеріали, які закуповувалися фірмами, були отримані шляхом незаконних вирубок. Їх продавали лісгоспи під виглядом сировини, щоб уникнути відкритих аукціонів, необхідних для продажу лісу-кругляка.

Після цього приватні фірми документували сфальсифіковані дані про походження лісу і пиломатеріалів, потім відправляли документацію в Житомирське облуправління лісомисливського господарства для отримання сертифіката. Він потрібен для того, щоб безперешкодно відправляти деревину на експорт.

За версією слідства, чиновники надавали ці сертифікати підприємствам на підставі підроблених документів та за гроші. Крім того, чиновники Житомирської митниці навмисно не провели належного контролю при митному оформленні лісу.

Слідчі встановили, що до даної схеми можуть бути причетні фірми «Тімбертрейд», «Грінвол», «СІД Форест», «Євросантехсервіс», «ВДК Сервіс», «Ель Меліна», «Адманс», «Євро пак-трейд», «Вуд експорт юа», «Вордтрейдюа» і «Нор тун». Засновником «Нор тун» є компанія «Грін Вей», якою володіє син колишнього генпрокурора Юрія Луценка Олександр. Його партнер по фірмі – колишній директор «Бел Фам» Віталій Морозюк. «Бел Фам» належить Олександру Луценку.

«Наші гроші» пишуть, що в 2018 році фірма «Нор тун» експортувала пиломатеріалів майже на 18,5 млн дол. Купували їх найчастіше в Південній Кореї та Малайзії.

Луценко-молодший до 2019 року був співвласником фірми «Грандвуд груп», яка, зокрема, спеціалізується на лісозаготівлі та оптовій торгівлі деревиною. Ця компанія володіє ТОВ «Веар», яка має лісопильню на Рівненщині.

Засновниками “Грандвуд груп” залишаються колишні партнери Олександра Луценка: Юрій Соколов, Андрій Горбатюк та Олександр Наумик, який відомий як юрист власника мережі супермаркетів АТБ. У 2017 році Ірина Луценко задекларувала продаж рухомого майна Наумику за 1,89 млн грн.

При цьому Держлісагентством в останні роки керував Володимир Бондар, який був у близьких взаєминах з Юрієм Луценком. Кабмін звільнив Бондаря у вересні 2019 року. Водночас був звільнений голова Житомирського обласного управління лісо-мисливських господарств Андрій Куринський.

Раніше повідомлялося, прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив про звільнення одіозних керівників лісових господарств на Закарпатті та в Харківській області, причетних до корупційної діяльності.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.