Адміністрація популярного месенджера Telegram в окремих випадках передавала інформацію про німецьких користувачів Федеральному агентству з кримінальних справ Німеччини , хоча стверджує, що не співпрацює з урядами країн. Про це повідомляє Spiegel.
На початку лютого МВС Німеччини провело прямі переговори з керівництвом Telegram для налагодження співпраці з німецькими правоохоронцями щодо блокування забороненого контенту.
На зустрічах був присутній засновник месенджера Павло Дуров та ще три представники компанії. Дуров нібито заявив німцям, що серйозно ставиться до вимог влади Німеччини та вважає німецький ринок важливим.
Згодом Telegram та Берлін створили прямий закритий канал взаємодії, через який месенджер і надає необхідні дані німецьким правоохоронцям.
Джерела видання стверджують, що завдяки цій взаємодії Telegram заблокував понад сотню каналів із протиправним контентом крайнього правого змісту.
Крім цього, керівництво месенджера нібито передало німецьким правоохоронцям дані щодо кількох користувачів, підозрюваних у педофілії та тероризмі. За іншими злочинами цього зробити не вдалося.
Дані німецького Центру моніторингу, аналізу та стратегій (CeMAS) свідчать про те, що у Німеччині в 2022 році вже заблокували більше каналів та користувачів, ніж у минулому. Проте експерти зазначають, що систематичності у таких блокуваннях немає – вони, схоже, здійснюються на вибірковій основі.
Зазначається, що в Німеччині дедалі більше критикують Telegram за те, що там вільно розповсюджують матеріали з мовою ненависті, і її активно використовують коронаскептики, антивакцинатори, прихильники теорії змов та неонацистських поглядів.
- Деякі політики та чиновники виступили за те, щоб заблокувати Telegram у Німеччині .