Китайська влада випробовує на заарештованих уйгурах засоби віддаленого визначення настрою, які планується використовувати як вдосконалений детектор брехні. Про це повідомляє британська служба ВВС.
Система визначає передбачуваний настрій людей і створює про це звіти в режимі реального часу. Дані розробки призначені для того, щоб отримати попереднє рішення суду без достовірних доказів.
У Китаї розробляють технології з визначення настрою людини за допомогою відеокамер ще з середини 2010-х років. Китайські дослідники вважають, що якщо професійні психологи можуть визначати емоції людини по малопомітним принципам, значить на таке здатні і комп’ютерні алгоритми, які отримують зображення високої точності через сучасні відеокамери.
При цьому правозахисники висловлюють побоювання, що зловживання подібними технологіями може посилити тоталітарний контроль над суспільством з боку уряду. У тих випадках, якщо система буде неправильно визначати настрій, людей будуть судити на підставі неправильних даних.
У ЗМІ з’являється інформація про “табори перевиховання” в китайському регіоні Сінцзянь, де переважно проживає мусульманське населення уйгурської національності, ще з 2017 року. У цих таборах невизначений термін знаходяться уйгури, киргизи, казахи та інші національні меншини.
Китайський уряд стверджує, що дані табори є не в’язницями, а центрами, які створюють для протидії тероризму і в яких професійно навчають людей. У свою чергу колишні в’язні подібних таборів говорять про суворий тюремний режим, постійний вплив комуністичної пропаганди, а також примусову працю.
- У 2014 році в Китаї засудили до смертної кари 12 уйгурів, які звинувачували у нападах на поліцейські дільниці та урядові установи.