Влада Китаю розлютилася на Кремль через те, що інформацію про переговори про продаж зброї Москві було перехоплено Вашингтоном і оприлюднено. Про це пише The Economist із посиланням на представника ЄС, знайомого із питанням.
Китай хотів, щоб будь-яка можлива підтримка залишалася в секреті, пише The Economist, оскільки це може підірвати можливість Пекіна виступити в ролі нейтрального посередника у переговорах, а також вдарить по відносинах зі США та Європою.
З іншого боку, як пише The Economist, Китай не хоче, щоб Росія була розбита на полі бою, особливо за допомогою американських ракетних установок та європейських танків. Пекіну також вигідно перенаправлення американських енергоносіїв до Європи з Індо-Тихоокеанського регіону через війну.
Китайська зброя може допомогти схилити шальки терезів на користь Росії на полі бою, зазначає журнал — зараз це четвертий за величиною у світі експортер зброї, вісім китайських компаній входять до списку 100 найкращих світових збройових компаній Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу.
Артилерія в Китаї виготовляється за тим же стандартом, що і в Росії, а значить поставки можуть запобігти дефіциту снарядів, що насувається, в російській армії, говорить Лонні Хенлі, колишній співробітник Управління оборонної розвідки Пентагону.
Він зазначає, що можливі постачання артилерії матимуть велике значення за нинішніх умов війни, де виснаження запасів — критичний фактор, а швидкість обстрілів впливає на успіх.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив повідомлення ЗМІ про те, що Китай обговорює можливість надання Росії летальної військової допомоги, яка може бути спрямована на підтримку агресії в Україні.
- У Китаї заявили, що США “не мають права читати їм лекції” про надання зброї Росії.