У Кремлі знову обговорюють можливий штурм Києва та навіть сподіваються на повномасштабну перемогу у війні проти України. Про це повідомляє «Медуза» з посиланням на джерела, близькі до Кремля, та одного співрозмовника з адміністрації Путіна.
У внутрішньополітичному блоці адміністрації президента РФ “на тлі просування російських військ на Донбасі” знову заговорили про те, що Москва може за кілька місяців “довести війну в Україні до перемоги”.
За інформацією видання, Кремль сподівається до кінця травня окупувати всю територію Донецької та Луганської областей. Це вони називають “програмою-мінімум” для “оголошення перемоги”. Станом на вечір 25 травня під контролем України перебувало лише 5% Луганщини.
“Програма-максимум” для Москви означає захоплення Києва. Попри те, що наступ російських окупантів на столицю закінчився провалом ще в березні, вище керівництво РФ, як і раніше, не відмовилося від цієї мети.
«Ми все одно їх (українців, – ред.) доколупаємо. Швидше за все, до осені вже все закінчиться», – сказав одне із джерел видання.
Співрозмовники «Медузи» зазначили, що подібні настрої поширилися не лише у Кремлі, а й у керівництві «Єдиної Росії». Політики із путінської партії регулярно їздять на Донбас. А голова політичного блоку Кремля Сергій Кирієнко веде підготовку референдумів про приєднання «ЛНР» та «ДНР» до Росії.
Джерелам видання невідомо, як зараз оцінюють у Міноборони РФ перспективи наступу на Київ. Наприкінці березня 2022 року російське військове керівництво остаточно змирилося, що Київ не вдасться «взяти малою кров’ю», однак, як зазначають джерела, ще є «простір для маневру». Наприклад, на війну можуть масово відправити строковиків.
«Поки що воюють переважно контрактники. Їх вистачає для повільного просування (по Україні, – ред.). Але якщо рухатися треба буде швидше, можна задіяти строковиків. Це все одно армія», – зазначило джерело, близьке до АП.
За його словами, Путін не піде на оголошення загальної мобілізації, адже це може вдарити по його рейтингу.
«Рано чи пізно Європі набридне допомагати — це і гроші, і виробництво зброї, яка їм самим потрібна. Ближче до осені треба буде домовлятися (з Росією, – ред.) щодо газу та нафти до опалювального сезону», – наголосив співрозмовник журналістів.