Між країнами НАТО є неформальні домовленості щодо утримання від постачання в Україну деяких видів озброєння.
За даними німецького новинного агентства dpa, це пов’язано з ризиком прямої воєнної конфронтації з Росією, який в Альянсі хочуть мінімізувати, пише ZEIT ONLINE.
Є побоювання, що РФ може офіційно розцінити поставки західних бойових танків і бойових літаків як вступ у війну і вжити військових заходів у відповідь. Системи озброєння цього типу в Україну поки що не постачалися.
За інформацією парламентської групи Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), про цю неформальну домовленість знають у Берліні.
“Комітет з оборони був повністю проінформований про це в середині травня”, – сказав DPA прессекретар з оборонної політики парламентської групи СДПН Вольфганг Гельміх.
За словами представника НАТО, всі рішення про постачання, зрештою, є справою окремих країн-членів, пише DPA. Поки що вони дотримувалися неформальних домовленостей, у тому числі через побоювання, що вони не отримають повної підтримки своїх партнерів з альянсу в разі нападу Росії.
З цієї причини Польща, наприклад, понад два місяці тому утрималася від постачання в Україну радянських винищувачів МіГ-29, зазначає агентство.
Головнокомандувач збройних сил США в Європі Тод Деніел Волтерс ще в березні заявив, що постачання МіГ-29 є “сценарієм високого ризику”, оскільки можуть бути неправильно розціненими Москвою і призвести до ескалації між Росією та НАТО.
А президент Франції Еммануель Макрон після спеціального саміту НАТО з питання про постачання озброєнь сказав: “Є межа, яка полягає в тому, щоб не ставати стороною війни”.