Указ колишнього президента Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) визнано неконституційним. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на джерело в Конституційному суді.
“Указ про призначення Ситника визнано неконституційним”, – сказав співрозмовник агентства.
Національне антикорупційне бюро України не коментує цю інформацію, оскільки не оприлюднено рішення і немає офіційного повідомлення.
Журналіст Денис Бігус пише, що за цим рішенням Конституційного суду стоять олігарх Ігор Коломойський і нардеп Віктор Медведчук.
“Конституційний суд визнав неконституційним признач… Конституційний суд взяв провідну (але пасивну) участь у жабогадючому ко*тусі коломойського і медведчука. Ситника знесли з керівництва НАБУ”, – написав він у Facebook.
Оновлено. За словами судді Ігоря Сліденка, Ситника не звільнено з посади директора НАБУ, бо КСУ не є судом, який може когось позбавити посади, передає “РБК”.
“Визнання указу неконституційним не означає, що пан Ситник є звільненим. На мою думку, необхідно здійснити певні дії для того, щоб він позбувся своєї посади”, – заявив суддя.
- Конституційне подання було передано 51 народним депутатом до КС 20 травня. Його автори вважають, що при призначенні Ситника тоді ще глава держави перевищив повноваження і порушив ряд положень Конституції, в тому числі статтю про заборону узурпації влади.
- 9 липня Велика палата Конституційного Суду України у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням нардепів.