Глави української та російської делегацій провели переговори в останні дні, а в цей же час міністр закордонних справ країни-агресора Сергій Лавров заявив, що хід переговорів нібито зупинився.
“Ми вели переговори. Зараз вони застопорилися, тому що п’ять днів тому чергова пропозиція, яку ми передали українським переговірникам, яка була сформульована з урахуванням їхніх на той момент отриманих коментарів – залишається без відповіді. Коли запитали президента Зеленського, а як він ставиться до цього чергового варіанту російських пропозицій, він сказав, що “ми нічого не отримували”. Не мені судити, як він володіє ситуацією, але це просто характеристика того, де знаходиться цей процес під назвою “переговори”. Але вели ми ці переговори донині з українською стороною у двосторонньому форматі. І в цих рамках Україна погодилася бути нейтральною, позаблоковою і без’ядерною країною при наданні гарантій безпеки міжнародним співтовариством. А про те, як Україна ставиться до цих можливостей, мені дуже дивно чути щодня заяви українських представників різного сорту, включаючи президента і його радників, що їм ці переговори не треба, що вони змирилися зі своєю долею”, – заявив Лавров.
Голова переговорної групи України Давид Арахамія підтвердив у коментарі УП, що раунд переговорів по онлайн-зв’язку провели 21 і 22 квітня.
Українська високопоставлена посадова особа на умовах анонімності в коментарі виданню сказала, що Україна висунула російським переговірникам ультиматум, що проведення російськими окупантами так званого “референдуму” в Херсонській області поставить крапку в переговорах.
Лавров додав на прес-брифінгу, що росіяни не ведуть переговори про гарантії безпеки і не впливають на перелік країн, які Україна бачить своїми гарантами безпеки.
Крім того, на запитання журналіста щодо заяви Зеленського про те, що знищення російськими військовими захисників Маріуполя поставить крапку в переговорах, Лавров сказав, що “Росія не потерпить ультиматумів”.
- Напередодні спікер Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська сторона в рамках переговорного процесу передала Україні проект документа з “чіткими формулюваннями”.