ЗМІ: В уламках російських ракет знайшли компоненти із США, Німеччини та Японії

Росія продовжує отримувати західні компоненти, які використовує в ракетах для обстрілів цивільного населення України. Про це пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Як вказано в статті, під час огляду залишків російських ракет усе частіше помічають наявність західних компонентів. На першому місці перебувають США, серед яких виявлено до 81% відсотку, на другому — Швейцарія з 8%, а Німеччина та Японія мають частки по 3,5%.

Видання звертає увагу на те, що серед рештків знищених ракет були знайдені компоненти з Німеччини. Вони використовувалися в крилатих ракетах Х-101, у двох модифікаціях балістичних ракет Іскандер та у гіперзвуковій ракеті Кинджал.

Frankfurter Allgemeine Zeitung пише про серйозну занепокоєність України. Цю ситуацію для часопису прокоментував радник керівника ОП Владислав Власюк. Він вважає, що головна причина полягає в тому, що “Росія продовжує обходити західні санкції через інші країни”.

Видання пише, що загалом для створення російської зброї використовувалися “матеріали чи послуги” 16 компаній з німецькою реєстрацією. Експорт потрібної продукції для РФ йшов переважно через Китай, країни Центральної Азії, країни Кавказького регіону та Туреччину. Потрібні компоненти поставляли через фіктивні компанії в транзитних країнах. А тому, пише видання, власники цієї продукції просто не могти знати, куди вона може потрапити.

Frankfurter Allgemeine Zeitung звернулося до МЗС Німеччини з питанням про постачання підсанкційних товарів і компонентів, які потрапили до РФ. Представники зовнішньополітичного відомства заявили, що “дуже серйозно ставляться до повідомлень українських колег про використання санкційних компонентів у російських ракетах”.

У МЗС ФРН наголосили, що дуже уважно вивчають цю інформацію і висловили припущення, що якісь компоненти могли потрапити до РФ ще до початку повномасштабної війни проти України та ще до моменту запровадження санкційних обмежень.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.