Під час візиту до України канцлера Німеччини Олафа Шольца на офіційних фото засвітився український дрон, який схожий на Shahed-136. Про це пише Defense Express.
“Як мінімум, мова йде про БПЛА, який зроблений за дуже схожою аеродинамічною схемою у вигляді літаючого крила та вертикальних стабілізаторів на закінцівках. Водночас, це не аналог Shahed-136, бо це точно не далекобійний дрон. На це вказують хоча б його розміри, які стають зрозумілішими на фото з інших ракурсів”, – зазначають аналітики.
Габарити цього дрона, орієнтовно десь 1,5 метра розмаху крила та довжини. Водночас Shahed-136 має довжину 3,75 метра, а розмах крила у 2,5 метра. Також український дрон оснащений електричним двигуном, який забезпечує значно меншу дальність польоту ніж двигун внутрішнього згорання.
“Тобто дальність польоту такого дрона та вага його бойової частини буде значно меншою ніж в іранського безпілотника. Але справа в тому, що український дрон має інше призначення. І вочевидь це баражуючий боєприпас, який призначений для ураження цілей у ближньому тилу противника. На це вказують такі деталі, як антени та отвір у носовому обтічнику, який може бути камерою”, – пише Defense Express.
Тобто мова йде про абсолютно іншу категорію засобів ураження, які можуть діяти на дальності до 50-100 км та уражати бронетехніку, артилерію та інші аналогічні ворожі цілі.
Також експерти нагадали, що коріння Shahed-136 – ізраїльська Harpy, яка була створена на основі викупленої документації на німецький DAR (Die Drohne Antiradar) від Dornier. Який призначався для знищення радіолокаційних станцій завдяки пасивній радіолокаційній системі самонаведення.