Зусилля Заходу по позбавленню Москви доступу до передової електроніки позначилися на ударних безпілотниках “Герань-2”, що виробляються в Росії, і танках Т-90М. Про це пише The Washington Post.
Видання зазначає, що вироблені в РФ аналоги іранських ударних дронів Shahed-136 стали масово виходити з ладу під час польоту з початку 2024 року. Так, російські безпілотники втрачали керування після різких поворотів, після чого частина падала, не завдаючи шкоди на землі, а інша ставала легкою мішенню для української ППО.
Фахівці британського аналітичного центру Royal United Services Institute вважають, що зростання кількості випадків відмови дронів “Герань-2” пояснюють використанням неякісних компонентів, зокрема, сервомоторів, які допомагають регулювати маневри безпілотника в польоті. Росія була змушена почати встановлювати на нові безпілотники китайські сервомотори замість корейських через західні санкції.
Втім погіршення якості російських дронів практично нівельоване збільшенням обсягів виробництва та інтенсивності обстрілів. Лише в жовтні окупанти запустили по Україні понад 2000 ударних БПЛА.
Ще одним прикладом впливу західних санкцій стало припинення встановлення на найсучасніших російських танках Т-90М лазерних датчиків на стволах (допомагають екіпажам точно вести стрільбу). Зазначені датчики не встановлюють на нові танки з кінця минулого року, внаслідок чого “рівень виживання екіпажу” знижується.