Міжнародний шахрай Дмитро Малиновський, що мав середньовічний замок, картини Сальвадора Далі і заарештований у Франції, кілька років вважався мертвим. Допомогли йому уникати покарання два заступника генпрокурора України – Дмитро Сторожук і Юрій Столярчук. Про це йдеться в сюжеті «Могильники Луценка» програми «Наші гроші з Денисом Бигусом».
До того, як інсценувати власну смерть, Малиновський був основним підозрюваним у кількох кримінальних справах в Україні. Він звинувачувався в шахрайстві на суму понад 340 тисяч доларів, підробці документів і фіктивне замінування суду.
Крім того, відомо, що навесні 2015-го він присвоїв собі 12 мільйонів євро від сінгапурської фірми Dreymoor Fertilizers Ltd, пообіцявши поставити іноземцям карбамід та аміак. Тоді ж Малиновський і зник.
До цього чоловік з допомогою матері і дружини інсценував свою смерть, підробивши відповідне свідоцтво. Легенда свідчила, що 18 серпня 2014 року Малиновський вирушив до суду і назад не повернувся. У листопаді сім’ї невідомий передав коробку, в якій був попіл і документ. Згідно з останнім, Малиновський загинув 25 жовтня 2014 року в окупованому Луганську. Потім у судовому порядку шахрай був визнаний мертвим, оскільки малося свідоцтво, дані з якого спочатку не були внесені в державний реєстр, а «покійний» «похований» сім’єю. Це рішення ухвалила суддя Юлія Свячена.
Однак на початку 2016-го в будинку у батьків Малиновського був проведений обшук, в ході якого були виявлені листування з «небіжчиком» і фотографії, відеозаписи замку. Останній був придбаний шахраєм в 2015-му через люксембурзьку фірму.
У матеріалах слідства є свідчення свідків, котрі пізнали голос Малиновського на згаданих зйомках. Бачили чоловіка живим і в Каннах. Із зібраними доказами прокурори збиралися оскаржити в суді факт смерті героя цього оповідання, але за тиждень до засідання, 7 липня 2016 року, заступник генпрокурора Сторожук групу прокурорів у перших двох кримінальних справах по Малиновському поміняв.
В результаті кримінальне провадження за підозрою у підробці документів і фіктивного мінування суду було закрито вже на наступний же день. В одеському суді факт смерті Малиновського заперечувати не стали. Відмовитися від апеляційної скарги прокурору Олександру Козубу довірив заступник генпрокурора Столярчук. Він говорив про те, що доказів смерті немає, а кримінальне провадження закрито. Його підтримав адвокат Малиновського Юлія Лещенко. Вона говорила, що попередній прокурор зараз не входить в прокурорську групу і його апеляція судом розглядатися не може.
За словами судді Олександра Журавльова, якби ГПУ не відмовилася від апеляції, рішення про смерті Малиновського було б скасовано.
Зазначимо, що про те, що Малиновський мертвий, а кримінальні справи проти нього сфабриковані колишніми членами Партії регіонів, писав генпрокурору Юрію Луценку нардеп від БПП Володимир Ар’єв. Було це 06 червня 2016 року, за місяць до відмови ГПУ від апеляції і закриття кримінального провадження.
Сам Ар’єв стверджував, що бачився з Малиновським в Страсбурзі в 2016-му році: “Мені його представили як людину, яку, скажімо так, переслідують в Україні, і потім я вже дізнався, що це за людина, і перестав з ним спілкуватися. Мені вже сказали, що він аферист.” При цьому про «смерть» не згадувалося.
Незабаром версія Ар’єва змінилася. Мовляв, Малиновський представився йому іншою людиною, адвокатом, а лист відправив у ГПУ, повіривши в його розповідь.
Факт смерті Малиновського генпрокуратура оскаржила тільки через півтора року після обшуків у його батьків, у серпні 2017 року. У цей момент столична прокуратура вже займалася справою про заволодіння Малиновським 12 мл євро. У минулому році шахрая затримали у Франції. Увагу правоохоронних органів цієї країни він привернув саме фактом покупки замку Шато де Ларошпо в Бургундії за 3 млн євро. В результаті обшуку, були виявлені також вінтажний Ролс Ройс і три картини Сальвадора Далі.
Нагадаємо, що Французька жандармерія спільно з Європолом заарештувала в Бургундії втікача-шахрая з України Малиновського у жовтні минулого року.