ЗМІ: Зеленський і Шефір намагалися в обхід закону вивести активи з банку Курченка

Володимир Зеленський і Сергій Шефір ще до своєї політичної кар’єри намагалися забрати гроші з депозитів із проблемного «Брокбізнесбанку» в обхід встановленої законом черги. Про це йдеться в журналістському розслідуванні проєкту «Схеми».

У Зеленського був депозит у банку, який належав молодому олігарху з оточення Януковича Сергію Курченку, на суму понад 300 тис. дол. У його друга Шефіра – понад 400 тис. дол.

У 2014 році «Брокбізнесбанк» збанкрутував, що позбавило вкладників можливості отримати свої гроші, оскільки компенсація за депозитом була обмежена 200 тис. грн.

Згідно з судовими рішеннями, після банкрутства банку Зеленський і Шефір підписали низку угод з компаніями-боржниками банку про відступлення права вимоги за своїми депозитами. Ці компанії намагалися вивести з-під застави своє майно на мільйони гривень.

Натомість майбутні політики розраховували отримати компенсацію – суму, яка нижча, ніж розмір депозиту, але більша, ніж пропонував Фонд гарантування вкладів.

Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд визнали компаній закритими і зняли обтяження з майна.  Але в 2015 році Вищий господарський суд постановив, що дані дії не відповідали нормам законодавства. Згодом і Верховний суд підтвердив, що зобов’язання позичальника не можуть припинятися за рахунок набутих прав вимоги до банку.

Журналісти зазначили, що подібні схеми призводили до штучного зменшення активів банку, а, отже, зменшували шанси інших вкладників повернути свої гроші.

“Схеми” звернулися за коментарем до Офісу президента, але відповіді так і не отримали. У свою чергу перший помічник президента Сергій Шефір заявив, що тоді у них не було часу займатися юридичними питаннями, тому вони доручили це комусь іншому.

“Піднімуть цей договір – я згадаю”, – сказав він.

Нардеп від “Слуги народу” і голова Комітету з питань фінансів Данило Гетманцев заявив журналістам, що подібні угоди є “неприпустимими”. Але, коли дізнався, що йдеться про нинішнього президента, то додав, що «треба вивчати документи». Втім, навіть після надання документів, журналісти не дочекалися від Гетманцева додаткової відповіді.

  • Національний банк України ухвалив рішення про ліквідацію “Брокбізнесбанку” в червні 2014 року.
  • У 2016 році суд заарештував майно і акції олігарха Сергія Курченка, якому належав “Брокбізнесбанк”.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.