Палац президента Росії Володимира Путіна під Геленджиком приховували за допомогою фіктивних власників. Про це повідомляється в розслідуванні російської служби BBC, яка отримала внутрішні документи проекту з будівництва палацу.
Вперше про існування палацу стало відомо в кінці 2010 року з відкритого листа Дмитру Медведєву, який тоді був президентом РФ, від підприємця Сергія Колеснікова. Той розповідав, що палац будується для користування Путіним, і про те, що формально об’єкт належить компанії співвласника банку «Росія» і давнього друга президента РФ Миколи Шамалова.
За даними журналістів, у лютому 2011 року відбувся підставний продаж палацу. Новим власником став бізнесмен і співвласник «Шереметьєво» Олександр Пономаренко.
Шамалов і двоє інших співвласників фірми «Рідус», за якою значилася резиденція, отримали за об’єкт близько 10 млн рублів (за тодішнім курсом трохи більше $341 тисячі). Сам Шамалов отримав від продажу своєї частки тільки 4,9 млн рублів. Однак після “продажу” попередні власники продовжували керувати палацом.
Прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков відреагував на інформацію ЗМІ, назвавши її “нісенітницею”. Він у черговий раз заявив, що Путін нібито не має ніякого відношення до палацу під Геленджиком.
“Ні, я не чув про якийсь матеріал ВВС, що б там не було – це все нісенітниця. Ми багато разів говорили щодо цього об’єкта і щодо того, що він не має ніякого відношення до Путіна”, – сказав Пєсков.
Він також додав, що не вважає за необхідне повертатися до цієї теми.
- Розслідування про палац президента РФ Володимира Путіна, побудований в 20 км від Геленджика, оприлюднив ФБК 19 січня.
- У Кремлі назвали розслідування “лохотроном”.
- Mash першим із пропагандистських ЗМІ РФ опублікував відео з “недобудованого” палацу Путіна.
- Саме Mash російський мільярдер Аркадій Ротенберг першим розповівши, що палац у Геленджику належить йому.
- Пізніше заступник голови Mash Сергій Титов заявив, що сюжет про “недобудований” палац Путіна знімали за вказівкою людей у костюмах і він іде.