Міжнародні оглядачі пильно стежили за першим засіданням Верховної Ради 9 скликання і високо оцінили кадрові призначення в новому парламенті України. Про це повідомляє Радіо Свобода.
Так, коментуючи призначення прем’єр-міністром Олексія Гончарука польський політолог Адам Эбергардт зазначив, що Гочарук був активним учасником Революції гідності, виступає за впровадження глибоких реформ вільного ринку. Політолог підкреслив, що формальні повноваження глави українського уряду вище, ніж президентські.
35-letni prawnik Ołeksij #Honczaruk premierem Ukrainy. Aktywny uczestnik rewolucji godności, zwolennik głębokich, wolnorynkowych reform. Ma być premierem technicznym, ale z czasem może starać się usamodzielnić. Formalne kompetencje premiera Ukrainy są większe niż prezydenta. pic.twitter.com/UD1BSDrrdj
— Adam Eberhardt (@adam_eberhardt) August 29, 2019
Призначення нового складу Кабінету міністрів також вітає представник Держдепу США з питань України Курт Волкер. За його словами, США підтримують український уряд у просуванні реформ, прагненні до миру і відновлення територіальної цілісності.
https://twitter.com/SpecRepUkraine/status/1167168843237789698
У свою чергу старший дослідник американського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд вважає, що уряд Гончарука може стати найбільш реформаторським за всю історію країни.
Неоднозначну реакцію міжнародного співтовариства викликало збереження Арсена Авакова на посаді глави МВС. Приміром, відомий журналіст Ян Бейтсон вважає не найкращою ідеєю призначати на посаду міністра внутрішніх справ людину, яку громадськість звинувачує у невдалому розслідуванні вбивств Павла Шеремета та Катерини Гандзюк.
https://twitter.com/ianbateson/status/1167147003706523650?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1167147003706523650&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.radiosvoboda.org%2Fa%2Frada-novy-uriad-zakhini-ohliadachi%2F30137732.html
Думку Бейтсона розділяє західний політолог Тарас Кузьо. За день до призначення Авакова він заявив, що таке кадрове рішення негативно позначиться на репутації президента Володимира Зеленського. Аналогічна думка у нього склалася з приводу призначення Нестора Шуфрича головою комітету з питань свободи слова.
Zelenskyy's reputation is badly damaged if he keeps Avakov as Interior Minister (zero record investigating any crimes) and Shufrych (right-hand man of Putin's puppet in Ukraine, Medvedchuk_ as head of parliamentary committee on media freedom. https://t.co/PBSRhUkOKU
— Taras Kuzio🇬🇧🇪🇺🇺🇦🇮🇹 (@TarasKuzio) August 29, 2019
“З усією серйозністю, перепризначення Арсена Авакова означає, що ліквідація мафіозної держави в Україні не зовсім частина невідкладної порядку денного Зеленського. Я знаю, що в політиці треба мати союзників, тим більше якщо ці союзники мають свої приватні армії, та все ж”, – написав у своєму Twitter російський оглядач-міжнародник Леонід Рагозін.
Відразу кілька оглядачів звернули увагу на молодий вік більшої частини представників нової політичної еліти України. «Зміна покоління в Україні», – так називає прихід молодих політиків до влади польський політолог Адам Ебергардт.
Zmiana pokoleniowa na Ukrainie:
Prezydent – 41 lat;
Premier – 35 lat;
Przewodniczący parlamentu – 35 lat;
Szef większości parlamentarnej – 40 lat;
Szef SBU – 45 lat;
Minister obrony – 42 lata;
Minister SZ – 49 lat;
Szef Biura Prezydenta – 42 lata.— Adam Eberhardt (@adam_eberhardt) August 29, 2019
“Молодий, висококомпетентний та вражаючий новий уряд вступає на посаду в Україні під керівництвом прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Нові міністри оборони і закордонних справ мають міцну патріотичну довіру, тоді як прем’єр-міністр і міністри економіки та фінансів відомі своєю прихильністю до вільного ринку”, – зазначив старший дослідник «Атлантичної ради» Адріан Каратницький.
Раніше політолог пояснив, чому президент Володимир Зеленський залишив Арсена Авакова на посаді міністра внутрішніх справ.