Змінний одяг і обробка хлоркою: Лікар з Іспанії розповіла, як себе захистити на карантині

Для того, щоб убезпечити своє життя і здоров’я від коронавірусу під час карантину, недостатньо просто більшу частину часу залишатися вдома. Про це повідомила у відео на YouTube лікар-педіатр Оксана Фоміна, яка живе і працює в Іспанії.

Медик зазначила, що люди, які дотримуються карантину через коронавірус, все ж періодично виходять на вулицю. Зокрема, причинами для цього можуть служити покупка продуктів і медикаментів, необхідність вигулу собаки, а також робота поза домом. Для власного захисту в домашніх умовах варто дотримуватися низки нескладних дій.

Обладнайте “брудну зону” в коридорі

За словами Фоміної, в коридорі потрібно обладнати “брудну зону” – приготувати пакет для верхнього одягу і спеціальний невеликий пакет для сміття, окремий від загального. Вона пояснила, що на медичній масці і рукавичках, які людина вдягає при виході на вулицю, можна принести вірус, оскільки через предмети він передається швидше й інтенсивніше, ніж у повітрі.

“Брудну зону” необхідно обробляти хлоркою, тому що вона вбиває коронавірус. Фоміна додала, що в лікарні, в якій вона працює, тепер зобов’язують усе нею обробляти, хоча раніше це було заборонено. Хлоркою можна обробляти і підошву взуття після прогулянки.

“Особливо рекомендую протирати хлоркою ключі і грошові монети через те, що на них може міститися багато вірусів і мікробів”, – підкреслила лікар.

Вона вказала на те, що людям, які тривалий час перебувають поза домом, потрібно переодягатися в “брудній зоні” і залишати одяг, в якому вони були цілий день, у відведеному для цього пакеті або баку, закриваючи його до тих пір, поки одяг потрібно буде викладати безпосередньо до пральної машини окремо від інших предметів.

https://youtu.be/Q8H_A_Y_Gpk

Кому і для чого потрібні медична маска і рукавички

Лікар наголосила, що респіраторну маску одягати не завжди обов’язково. Її не обов’язково використовувати, якщо людина точно знає, що не піде в людне місце і нікого не зустріне. Наприклад, при вигулі собаки людина може ні з ким не контактувати, крім тварини. Однак у цьому випадку потрібні рукавички.

Фоміна розповіла, що навіть за відсутності спілкування з іншими людьми, людина може відкривати дверні ручки, а на металевих поверхнях COVID-19 може зберігати свою активність до 3 діб. Якщо хтось чхнув, прикриваючись рукою і потім взявся нею за ручку, вірус може передатися через предмет. Тому Фоміна рекомендує надягати рукавички при кожному виході на вулицю.

Використані рукавички можна викинути у сміттєвий пакет, який знаходиться в коридорі або в передпокої. Знімати їх потрібно одразу після входу в будинок, вивертаючи всередину, не чіпаючи чистими руками їхню зовнішню поверхню.

Фоміна підкреслила, що маски захищають в тому випадку, якщо людина хвора, від поширення інфекції. Тобто, той хто чхає і кашляє, зобов’язаний носити маску.

“Той, хто здоровий, вдягнути маску, звичайно, може. Але якщо ви подивитеся, вона нещільно прилягає до обличчя. Щоб вас захистити, потрібна така маска, щоб вона прилягала щільно, тільки в цьому випадку ви захищені. Але, за великим рахунком, це захищає набагато менше, ніж миття рук”, – сказала медик.

Антисептик всім варто носити з собою в сумці

Медик зазначила, що у неї питали, що робити з покупками, які людина приносить з магазину і на які хтось міг чхнути. Фоміна порадила протирати упаковки з крупами, макаронами і подібними товарами антисептичним засобом. Тих, хто не носить із собою рукавички, вона закликала періодично протирати руки антисептиком і мати його з собою в сумці.

Також коронавірус можна принести додому на підошві взуття, для цього варто протирати зовнішню сторону взуття антисептиком. Але сама Фоміна сказала, що вважає, що “це вже трошки перебір”. Тим, хто працює з людьми, лікар радить одяг не приносити додому і залишати його в пакеті на роботі, оскільки в пакеті вірус довго не живе.

Вона підсумувала, що світ після епідемії коронавірусу, швидше за все, назавжди зміниться, а поки потрібно за можливості залишатися вдома і стежити за своїм здоров’ям.

Нагадаємо, в Китаї почалися випробування вакцини проти коронавірусу на добровольцях.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.