У людей, що використовують електронні сигарети, розвиваються пов’язані з раком молекулярні зміни. До такого висновку прийшли вчені з Медичної школи США в Кекє. Про це пише EurekAlert.
У новому дослідженні вивчалася група людей, розділена порівну на три категорії: тільки вейпери, тільки курці і контрольна група (люди, які не пили і не курили).
В результаті вчені прийшли до висновку, що у вейперів спостерігаються зміни в ДНК схожі з біологічними змінами у курців звичайних сигарет.
Вчені вважають, що такі хімічні зміни призводять до порушення роботи генів – і зустрічаються майже у всіх типах онкологічних захворювань людини.
В учасників дослідження були взяті зразки крові для визначення рівня двох типів епігенетичних міток ДНК: метильних груп в генетичних послідовностей LINE-1 і гідроксиметильных радикалів по всьому геному в цілому.
У тих, хто курив сигарети (електронні і звичайні), було зафіксовано значне зниження рівнів обох хімічних міток у порівнянні з контрольною групою.
При цьому автори роботи відзначають, що результат дослідження не означає, що у людей, які курять вейп, обов’язково розвинеться рак.
“Однак ми бачимо, що зміни в хімічних мітках, які є в ракових пухлинах хворих, також виявляються у людей, які вейпять або курять», — заявив один з авторів роботи Ахмад Бессаратинія.
Як повідомлялося раніше, в США в результаті хвороби легенів, викликаних курінням електронних сигарет – вейпів – загинули шестеро осіб. Молоді люди скаржилися лікарям на труднощі з диханням, кашель, біль у грудях, при цьому стан здоров’я з кожним днем погіршувався. У деяких спостерігалися напади блювання, нудота, підвищена температура та біль у животі.