Значно більше країн готові відправити миротворців до України. Швидкість формування «безпрецедентна»

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про створення багатонаціональної миротворчої місії для України, до складу якої увійде понад 10 000 військових. Про це він заявив після віртуальної зустрічі «коаліції охочих», що включає десятки західних країн, пише The Times.

За даними урядових джерел, Стармер отримав підтримку значно більшої кількості країн, ніж очікувалося, хоча основну частину контингенту, ймовірно, складатимуть військові Великої Британії та Франції.

«Усе просувається», – заявив високопосадовець, не розкриваючи деталей щодо участі конкретних держав, аби «не допомагати Росії».

За його словами, миротворчі сили будуть значними, а допомога від різних країн включатиме не лише військових, а й логістичну та розвідувальну підтримку.

За попередніми підрахунками, до операції приєднаються щонайменше 35 країн. Завданням місії буде створення «стримуючої сили», яка у разі припинення вогню між Росією та Україною завадить Володимиру Путіну розпочати нову агресію.

Цього тижня військові лідери країн-учасниць зустрінуться в Лондоні для обговорення операційних деталей. Міністр оборони Джон Гілі проведе зустріч із генералами в Об’єднаному штабі Великої Британії, який координує всі міжнародні військові операції країни.

За словами урядового чиновника, швидкість формування миротворчих сил є «безпрецедентною» і нагадує спільну британсько-французьку військову операцію в Лівії у 2011 році.

Окрім військових підрозділів, до місії готують два тральщики, які Велика Британія передала українському флоту минулого року. Вони можуть бути розгорнуті в Чорному морі після припинення вогню, оскільки наразі не можуть увійти до регіону через закриття протоки Босфор.

Під час пресконференції на Даунінг-стріт Стармер заявив, що світ не може «сидіти склавши руки» і чекати на припинення бойових дій.

«Путін рано чи пізно муситиме сісти за стіл переговорів. Настав момент для тиші гармат, припинення варварських атак і погодження на припинення вогню», – наголосив він.

За його словами, миротворчий контингент має бути готовий не лише до контролю припинення вогню, а й до створення довгострокової безпекової інфраструктури в Україні через «коаліцію охочих».

У зустрічі взяли участь президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, а також лідери Австралії, Канади та Нової Зеландії. Приєднався і новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Росія відкинула запропоноване США та Україною 30-денне припинення вогню, вимагаючи від Києва відмови від членства в НАТО та поступок у територіях.

Колишній прем’єр-міністр Росії Михайло Касьянов заявив, що Путін, ймовірно, не погодиться на введення військ НАТО чи ЄС до України, але міг би прийняти миротворців з «дружніх країн», таких як Індія чи Бразилія.

Попри це, Стармер наголошує, що Захід має продовжувати тиснути на Росію, посилюючи санкції та готуючись до забезпечення тривалого миру в Україні.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.