Коронавірусна інфекція представляє глобальну загрозу всій нервовій системі. Про це пише РИА Новости з посиланням на вчених з Північно-Західного університету США, які склали огляд неврологічних симптомів інфікованих пацієнтів.
Доктор Ігор Коральник, керівник відділення університету нейроінфекційних захворювань і загальної неврології та професор неврології, який за сумісництвом є автором статті, опублікованої в журналі Annals of Neurology, спільно з колегами провів ретроспективний аналіз пацієнтів, у яких був діагностований коронавірус. Дане дослідження було проведено з метою визначення частоти і типу неврологічних ускладнень, а також реакції на лікування.
«Близько половини госпіталізованих пацієнтів мають неврологічні прояви COVID-19, які включають головний біль, запаморочення, зниження пильності, труднощі з концентрацією уваги, розлади нюху і смаку, судоми, інсульти, слабкість і м’язові болі», — наголошується в прес-релізі університету.
Автори роботи вважають, що хвороба може уражати всю нервову систему, включаючи головний мозок, спинний мозок і нерви, а також м’язи.
Доктор Коральник зазначає, що існує цілий ряд причин, по яких COVID-19 може викликати неврологічну дисфункцію. Так як захворювання може вражати кілька органів, включаючи легені, нирки та серце, мозок також може страждати від нестачі оксигенації або від порушень згортання крові, що може призвести до ішемічного або геморагічного інсульту, стверджує професор. Більш того, уточнює він, вірус може викликати пряму інфекцію мозку і оболонок головного мозку. Реакція імунної системи на інфекцію може викликати запалення, що поражає мозок і нерви.
«Про це важливо знати широкій громадськості і лікарям, тому що інфекція SARS-CoV-2 може спочатку мати неврологічні симптоми, перш ніж виникнуть лихоманка, кашель або проблеми з диханням», — сказав доктор.
У прес-релізі також відзначається, що спостереження за пацієнтами продовжиться, щоб визначити, чи є проблеми з нервовою системою тимчасовими або постійними.
Раніше вчені Університету Ліверпуля повідомили про новий симптом, пов’язаний з COVID-19 і захворюваннями підшлункової залози.