Знамениту шафку з півником із Бородянки передали музею Революції Гідності

Символ стійкості українців – кухонна шафка з керамічним півником з деокупованої Бородянки – відтепер надбання музейного фонду України. Про це повідомляє Національний музей Революції Гідності.

“Проведена культурна “спецоперація” з музеєфікації легендарної кухонної шафи і збереження всього її вмісту. Відсьогодні вона знаходиться у фондах Національного музею Революції Гідності. Разом із шафою переданий декоративний керамічний півник, який вистояв під час вибуху рашистської авіабомби”, – йдеться у повідомленні.

У музеї помітили, що близько двох тижнів минуло з моменту звільнення Київщини від окупанта і топографія України поповнилася новими місцями масових злочинів росіян.

“Прийде час, і ці трагічні сторінки обов’язково будуть меморіалізовані і осмислені, пам’ять про безвинно загиблих стане частиною нашої національної пам’яті та історії. Як і свідчення героїзму і стійкості в боротьбі за свободу українського народу проти низького і цинічного ворога”, – акцентували в музеї.

Там додали, що шафа в Бородянці вціліла з усім своїм вмістом: порцеляновим посудом, скляними віконцями дверцят, баночками для спецій, традиційними сувенірами. Залишилася цілою навіть керамічна декоративна посудина для напоїв у вигляді півника, виготовлена в 1960-х роках видатними майстрами художньої кераміки з Василькова Валерія і надії Протор’євих.

“Фото півника з шафкою, вцілілою з усім начинням, на останках багатоповерхівки стало ілюстрацією найпоширенішої сьогодні перекликання серед українців: “Ти як? – Тримаюся…»”, – йдеться у повідомленні.

Однак будівля, на якій тримається шафка, знаходиться в аварійному стані і стіна ось-ось може впасти. Тому виникла необхідність врятувати і зберегти шафу. 14 квітня з дозволу власниці квартири Надії Сватко вона була дбайливо демонтована.

“Важливо було зберегти кожну деталь, аж до шурупів, на які шафка кріпилася до стіни. Навколишня місцевість, руїни будівель і сама стіна з шафкою були задокументовані DroneUA за допомогою дрона для створення 3-D моделі, здійснена фото – і відеознімання, зафіксовано розміщення кожної деталі, що в майбутньому дозволить відтворити розташування і середовище з максимальною точністю.

Також представники Музею Революції Гідності та Довженко-Центру зобразили на фото навколишнє середовище, зібрали предмети та усні свідчення мешканців прилеглих будинків.

Це перша експедиція, в якій Штаб порятунку спадщини разом із партнерами приступили до системної роботи зі збору історії цієї війни Росії проти України.

“Музейники, культурні діячі, військові та активісти зараз активно працюють над збереженням пам’яті про війну, намагаються не переглянути миті, не втратити важливі предмети і символи, йдуть по гарячих слідах наших трагедій і перемог, щоб зберегти історичну пам’ять про найбільш визначальну подію сучасної історії. Прийде час, і ті, хто захищав Україну і пережив з нею пекло війни, поведуть своїх дітей і онуків у музеї, щоб вшанувати наших людей і побачити не тільки історію боротьби, а й те, заради чого ми боролися”, – підсумували в музеї.

  • 9 квітня Джонсон із Зеленським прогулялися Києвом. Дівчина їм подарувала символічні фігурки таких же півників, як на шафі з Бородянки.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.