Російський режисер, який зняв гучний фільм «Легенда 17», уродженець Молдови, Микола Лебедєв вважає, що в сучасній Росії викривляють поняття «патріотизм», а також переконаний, що різкі зміни на державному рівні не принесуть користі. Про це він сказав в інтерв’ю виданню «Спобеседник».
Лебедєв заперечує, що через картину «Легенда 17» червоною ниткою проходить замовна пропаганда патріотизму. Ба більше, він переконаний, що в сучасній РФ цьому поняттю навмисне надають негативне забарвлення.
«Щиро не розумію, чому патріотизм став проклятим поняттям. Письменникові Семюелу Джонсону приписують фразу: «Патріотизм – притулок негідників». Брехня! В своєму трактаті він сказав, що «патріотизм – це єдине, що навіть негідників може вивести на правильний шлях». Зневажати свою країну, свій дім, своїх батьків, нехай навіть вони не святі, – це ганебно. Моя любов будується не на тому, що ми кращі, а тому, що мені дуже гірко, коли ми не стаємо кращими», – пояснив він свою позицію.
Також режисер розповів про свою зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним і поділився враженнями від спілкування з ним.
«Мені він здається людиною інтелігентною, вдумливою, дотепною. Він не читає з папірця. Жваво на все реагує. Мені не здалося, що Володимир Володимирович упивається владою», – заявив він.
Лебедєв порівняв Росію з «величезним неповоротким механізмом», але одноосібну відповідальність Путіна за ситуацію в РФ не визнав – режисер переконаний, що всі росіяни в рівній мірі відповідають за те, що відбувається навколо.
«Звичайно, і він винен у тому, що відбувається в країні, і ви, і я, всі ми. Якби все залежало від однієї людини. Адже все непросто… А у нас такий крен пішов у цю саму політику, ми так нею зашлаковані, що перестали займатися власними справами», – висловився режисер.
Однак, Лебедєв впевнений, що швидко змінювати ситуацію в країні не варто. На це у нього свої аргументи.
«Я сам мало не загинув, коли почалися національні війни в Молдові. Після цього дуже боюся різких криків: «А давайте швидко змінимо!» Коли робите ремонт у будинку, ви ж не руйнуєте все, а тільки потім думаєте, що ж робити далі?! Підірвати дуже легко! І мені б не хотілося вибуху», – зазначив режисер.