Зонд американського космічного агентства NASA пролетів через верхні шари атмосфери Сонця і взяв зразки частинок і магнітних полів з його поверхні. Про це повідомляється на сайті NASA.
Сонячний зонд Parker Solar Probe вперше зумів пройти через так звану корону – один з шарів атмосфери Сонця. Температура у верхніх шарах досягає 500 тис. кельвінів (близько 500 тис.градусів за Цельсієм).
Наразі зонд залишається у верхніх шарах атмосфери зірки. Він продовжить наближатися до Сонця по спіралі, досягнувши від поверхні 8,86 сонячних радіусів (3,83 млн миль). У NASA зазначили, що ця подія стане великим стрибком у дослідженнях нашого світила.
“Подібно до того, як висадка на місяць дозволила вченим зрозуміти, як вона утворилася, дотик до самого матеріалу, з якого складається Сонце, допоможе вченим знайти важливу інформацію про нашу найближчу зірку та її вплив на Сонячну систему», – йдеться в повідомленні.
Зокрема, в NASA мають намір знайти джерело сонячного вітру, щоб зрозуміти, як корона Сонця нагрівається до мільйонів градусів – це набагато гарячіше, ніж поверхня зірки знизу.
Зонд Parker Solar Probe був запущений у 2018 році. У жовтні минулого року він наблизився до Сонця настільки близько, як не вдавалося жодному апарату до цього.
Вартість зонда становить 1,5 млрд дол. Він захищений оболонкою з вуглепластику, що дозволяє витримувати високу температуру.
- NASA запустило космічний апарат-камікадзе, щоб змінити траєкторію руху астероїда.