Звільнений з полону журналіст заявив, що не може мобілізуватися через СБУ

Уродженець Макіївки Володимир Фомічов, який близько 2 років провів у російському полоні й був звільнений унаслідок обміну 2017 року, заявив, що не може мобілізуватися до лав Сил оборони через дії СБУ. Про це він написав у Facebook.

За словами Фомічова, він не може мобілізуватися до Сил оборони через рекрутинг, оскільки спецперевірка СБУ не пропускає його через перебування в полоні.

“Спецперевірка СБУ пов’язана з моїм перебуванням у полоні. Якийсь клерк у Службі безпеки вбачає в цьому ризики, вбачає потенційні контакти з окупованими територіями і не пропустить мене та інших цивільних полонених теж”, – написав він.

Журналіст наголошує, що через спецперевірку СБУ колишні цивільні полонені не можуть через рекрутинг влаштуватися на службу на посади, щоб мінімізувати можливість знову потрапити в полон. Вдруге це стане “остаточною смертю” для тих, хто вже пережив це.

У зв’язку з цим Фомічов закликав президента Володимира Зеленського, главу ОП Андрія Єрмака, спікера парламенту Руслана Стефанчука, міністра оборони Рустема Умєрова, омбудсмена Дмитра Лубінця та начальника Генштабу Анатолія Баргилевича “надати цивільним полоненим право на відстрочку від мобілізації, яку вже мають колишні військовополонені”.

“Військових, які пройшли полон, мобілізують тільки за їхнім бажанням. Цивільні, які пережили всі ці жахи, не мають такої можливості. Військові зробили для нашої країни набагато більше, ніж ми. Однак ми були в тих самих в’язницях, тих самих камерах, нас так само боляче били й катували – це все відбувалося через нашу громадянську позицію, через наш вибір на користь України, свободи й демократії”, – наголосив він.

Володимира Фомічова “заарештували” окупанти “ДНР” 4 січня 2016 року. Тоді до його батьків в окупованій Макіївці Донецької області приїхали члени угруповання та інкримінували журналісту участь у “заборонених організаціях” і “незаконне зберігання зброї”. Фомічова звільнили під час обміну 27 грудня 2017 року.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.