Аналіз інформаційної програми «Время» на Першому каналі від 11 квітня 2014 року в 21.00
У випуску говорилося, головним чином, про реакцію Заходу на звернення Путіна до європейських партнерів з приводу українських боргів за газ; вибуху на шахті в Донецьку, візит Яценюка до Донецька для наради щодо кризи в регіоні, а також про прийняття держрадою Криму конституції. Наприкінці випуску були сюжети про візит Путіна в музей космонавтики і планах реконструкції ВВЦ.
Ведуча: Катерина Андрєєва
Реакція на лист Путіна
Сюжет розповідає про засідання ради безпеки Росії, на якому обговорювалася реакція на пропозицію Путіна європейським партнерам допомогти Україні виплатити борги за газ.
- Іронія. Ведуча каже: «Пиріжки на Майдані — це допомога, звичайно, але не та, яка необхідна в терміновому порядку», іронізуючи з приводу фінансування Майдану Західними країнами. Фраза кореспондента «Є досить швидкий коментар тих, кого, в загалі то, не питали» натякає на часте втручання США в проблеми інших країн. Фраза кореспондента «контраргументи звучали попереконливіше», натякає на некомпетентність офіційного представника держдепартаменту Джен Псакі, яка дала прес-конференцію щодо ситуації на Україні.
Телефонна розмова Лаврова і Керрі
Сюжет розповідає про телефонні переговори між Сергієм Лавровим і Джоном Керрі з приводу конституційної реформи на Україні.
- Неявне твердження . Говорячи: «Сергій Лавров закликав американську сторону використовувати свій вплив на владу в Києві, щоб не допустити застосування сили і підштовхнути їх до діалогу з представниками регіонів», ведуча натякає на те, що прихильники Майдану прийшли до влади за підтримки США.
Траур в Донецьку
Сюжет присвячений загибелі 7 гірників на шахті в Донецьку під час вибуху.
Методів пропаганди не виявлено.
Візит Яценюка до Донецька
Сюжет розповідає про нараду Арсенія Яценюка в Донецьку, на якій той відповів на запитання про російську мову, конституційну реформу та регіональних референдумах.
- Лінгвопропаганда . Кореспондент порівнює будівлю Донецької обладміністрації з фортецею, вказує на не по-квітневому холодну погоду, щоб у глядача склалося враження стійкості прихильників федералізації.
- Демонизация ворога . Говорячи: «Заяви пролунали в одному з донецьких бізнес-центрів, недалеко від аеропорту, в колі місцевих політиків, чиновників, нинішнього губернатора області Сергія Тарути і впливового бізнесмена Ріната Ахметова. З простими жителями області, які з початку березня домагалися, щоб їх почули, він так і не зустрівся. Хоча до протестуючих на Майдані в Києві виходив мало не щодня», кореспондент створює у глядача враження байдужості А. Яценюка до проблем простого народу.
- Свідоцтво . Сюжет рясніє інтерв’ю з жителями Донецька, які говорять, що Яценюк боїться перед ними виступати, і висловлюють йому недовіру. Це зроблено для того, щоб у глядача склалося враження про недовіру мешканців Донбасу до прем’єр-міністра, тому що простим людям глядач вірить більше, ніж кореспонденту.
Заява Турчинова про регіони
Виконуючий обов’язки президента України Олександр Турчинов заявив, що влада розглядає питання про розширення повноважень регіональних властей.
Методів пропаганди не виявлено.
Суд у Харкові
Сюжет розповідає про ставлення харків’ян до арештів активістів, звинувачених у масових заворушеннях.
- Анонімний автор т. « Про незгоду з владою відкрито говорять навіть деякі співробітники правоохоронних органів, які брали участь в зачистці будівлі обласної адміністрації»-каже ведуча. У глядача створюється враження про зростаючу незгоду людей з політикою уряду України, хоча в сюжеті береться інтерв’ю тільки в одного міліціонера.
- Скептицизм . Фразами «Деякі кроки київської влади назустріч прихильникам федералізації зовсім не означають, що небезпека штурму минула», «Втім, до обіцянок Арсенія Яценюка люди, які вдень і вночі підтримують маніфестантів у Луганську та Харкові, поставилися скептично», кореспондент викликає сумніви у глядача в готовності властей України йти на діалог з мітингувальниками.
- Неявне твердження . Кореспондент, кажучи: «Міцні хлопці в чорній формі вивантажували сумки, в яких імовірно знаходиться вогнепальна зброя, у тому числі снайперські гвинтівки», незважаючи на Імовірність, змушує глядача думати про можливе силове вирішення конфлікту. При цьому, снайперські гвинтівки асоціюються зі стріляниною по людях на Майдані.
- Гіпербола . Кореспондент перебільшує, називаючи обіцянку звільнити начальника харківського «Беркута» і заарештувати 30 бійців за те, що вони відмовилися штурмувати будівлю Харківської обладміністрації, репресіями.
- звеличення героїв . Кореспондент бере інтерв’ю у міліціонера, який брав участь в зачистці Харківської обладміністрації в минулий вівторок і пошкодував про це. Він повідомив, що готовий повернутися на службу тільки після того, як в країні буде відновлений конституційний порядок.
Захоплення офісу компартії в Рівному
Сюжет про захоплення офісу компартії в Рівному «Правим сектором».
- Емоційний резонанс . Ведучий вказує на те, що націоналістичною організацією були спалені книги, знайдені в офісі компартії. Спалення книг у глядача асоціюється з фашизмом.
Конституція Криму
Сюжет розповідає про прийняття конституції Криму, прийнятті в Севастополі статуту міста, а також про візит генпрокурора РФ Чайки в Сімферополь для наради з новими колегами.
- Лінгвопропаганда . Слова кореспондента: «Але головне, що жителі республіки отримали права, про які раніше могли тільки мріяти», «Півтисячі правок-і це ще не межа. Документ буде вдосконалюватися, для того щоб були дотримані всі права кримчан»створюють у глядача враження значущості події.
- Емоційний резонанс . Фразою: «У ці квітневі дні, 70 років тому почалося звільнення півострова від фашистських загарбників», кореспондент порівнює звільнення Криму радянськими військами і входження Криму до складу Росії.
- Щасливі люди. У сюжеті береться інтерв’ю у мешканки Криму, що отримала виплати від російського соціального фонду за виробничу травму, отриману їй, будучи громадянкою України. У кадрах жінка радіє, складаючи гроші в сумочку. Цим автори репортажу створюють у глядача зв’язок багатства кримчан з входженням Криму до складу Росії .
Соціальні стандарти в Криму і в Севастополі повинні досягти загальноросійського рівня
Сюжет про поетапне підвищення пенсій в Криму.
Методів пропаганди не виявлено.
Німецьке розслідування справи снайперів
Сюжет розповідає про незалежне розслідування німецькими журналістами справи снайперів Майдану.
- Стороння техніка . «Перший німецький канал ARD поставив під сумнів версію про причетність силових структур, підконтрольних Віктору Януковичу, до розстрілу людей». Аудиторія схильна сильніше вірити іноземним незалежним журналістам, ніж зацікавленим російським чи українським політикам.
- Анонімний авторитет . Кореспондент наводить посилання німецьких журналістів на анонімне джерело в українській слідчій комісії, яке стверджує: «прокуратура спотворює висновки слідства». Думка анонімного джерела не може вважатися фактом.
Декларації про доходи
Сюжет присвячений оприлюдненими деклараціями про доходи та майно президента Росії, членів уряду і кремлівської адміністрації.
- Гра з масштабом . Доходи президента в три мільйони рублів за рік і згадка автомобілів «Волга», «Нива» та автомобільного причепа навмисно згадуються в одному ряду з річним заробітком першого віце-прем’єра Ігоря Шувалова (у розмірі 241 мільйона рублів) для створення у Путіна образу простої людини.
Напередодні дня космонавтики
У сюжеті розповідається про візит В. Путіна до музею космонавтики, сеансі зв’язку з екіпажем МКС і спілкуванні з головою міжнародного комітету з космічних досліджень Джованні Біньямі.
Методів пропаганди не виявлено.
Проект реставрації ВВЦ
Сюжет розповідає про плани реставрації ВВЦ.
- Перенесення . Говорячи про стан павільйону виставкового центру, кореспондент натякає на економічну ситуацію на Україні: «Зараз у більшості пам’яток архітектури жалюгідний вигляд . «Україна»-колись красивий павільйон-в аварійному стані. Потріскані скульптури, вицвілий декор лише віддалено нагадує про колишню велич. Без фінансових вливань будівля просто завалиться».
Реклама між дитячими мультфільмами
Сюжет присвячений законопроекту, дозволяючому вставляти рекламу в мультфільми, і його вплив на російську мультиплікацію.
- Перенесення . У репортажі наводяться слова дитини про вітчизняні мультфільми: «Там завжди перемагає добро, а зло програє . А в інших мультиках, іноземних, там перемагає зло, а не добро, тому мені подобаються наші мультики», натякаючи на правильність позиції в Росії і хибність позиції Заходу.
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.