Дана стаття буде корисною для осіб, що планують купити квартиру в новобудові у Львові у найближчому майбутньому. Ми розповімо Вам про усі етапи купівлі, котрі Вам доведеться пройти та пережити, щоб в кінцевому результаті стати власником давно омріяної квартири в новобудові. Отож беріть листок та ручку, щоб усю корисну інформацію занотувати.
Перший етап. Обираємо вдалу локацію новобудови
Перший етап правильного підбору квартири у новобудові є обирання локації, тобто району та адреси, щоб усім було комфортно жити.
Декілька правил для вдалого підбору локації:
- Для початку оберіть район, що найбільше Вам до вподоби (спокійний або активний);
- Оберіть вулицю або декілька вулиць у вибраному районі;
- Зверніть увагу на об’єкти, що є розташовані поблизу новобудови;
- Переконайтесь чи всі бажані Вами вимоги дотримані.
Розпочавши пошуки локації зверніть увагу, в першу чергу, на Ваш спосіб життя, співвставте його із “способом життя” району, визначте об’єкти, що у Вас в пріоритеті. Якщо Ви подружня пара, що має або планує дітей, Вашою необхідністю обов’язково є наявність дитячого майданчика або дитсадка, а також паркова зона, розташування магазинів та зручність добирання у різні кутки міста.
Наступним етапом після обрання локації переходимо до вибору пропозицій різних новобудов даного району.
Другий етап. Розглядаємо пропозиції, що найбільше зацікавили
Вибір забудовників у кожному із районів Львова є грандіозним. Обирати є з чого. Є масштабні проекти — будівництво кварталів, а є й будівництво одиничних будинків.
Різницею між одиничним будинком та кварталом є, як правило, ціна, додаткові послуги та час будівництва. Зазвичай, при купівлі квартири у кварталі, як бонус відразу у будинку будуть знаходитись супермаркет, дитячий садок, зал для тренувань і можливо школа. Ціна квартири у кварталах є нижча ніж у звичайних будинках, але є ймовірність того, що протягом деякого часу хід будівництва наступних черг не дасть можливості Вам відпочити у власній квартирі.
Переглядаючи різновиди квартир обов’язково ознайомтесь із кількістю поверхів та під’їздів у будинку, із плануванням квартир та їх інфраструктурою.
На другому етапі Ви вже маєте уявлення якого розміру повинна бути Ваша квартира відштовхуючись від власних побажань та фінансових можливостей. Маючи вже приблизне уявлення про розташування новобудови, розмір квартири та її інфраструктуру час дізнатися про забудовника: його надійність, лояльність, стабільність.
Третій етап. Як обрати забудовника
Ринок Львова насичений великою кількістю будівельних компаній, що здатні будувати не лише одиничні житлові будинки, а й величезні квартали.
- Яку кількість будинків було здано в експлуатацію та їх якість;
- Чи дата здачі будинку визначена будівельною компанією співпадає із реальною датою здачі;
- Стан будинку на даний момент;
Вам варто також переглянути будинки даного забудовника вживу, а також для кращої перевірки поспілкуватися із мешканцями цього будинку.
Четвертий етап. Вивчення пропозицій забудовника
Зупинившись на конкретному забудовнику Вам необхідно вивчити все, що пропонується. Перегляньте сайт забудовника, відгуки і неодмінно задайте різноманітні питання їх менеджеру. Із усіх типів квартир, що запропонує забудовник оберіть найкращу саме для Вас.
Не лінуйтесь зробити цих кілька порад, адже від цього залежатиме, яку квартиру Ви придбаєте.
П’ятий етап. Схеми оплати
Забудовники України, як правило, при розрахунках користуються гривнею. Проте, якщо Ваші кошти — валюта, то у цьому випадку необхідно перерахувати валюту на рахунок забудовника, а вони конвертуються у гривні за поточним курсом валют обраного банку.
Також у різних забудовників є можливість оплатити квартиру в новобудові частинами. В залежності від розміру квартири, забудовника та Ваших можливостей є мінімальний внесок при купівлі квартири. Як правило, це 25 — 50%.
Шостий етап. Підписання та вивчення договору
В залежності від обраної Вами схеми купівлі квартири, Вам зможуть запропонувати договір. Існує декілька схем купівлі житла в новобудовах. Популярними схемами є:
- Договір купівлі-продажу майнових прав. Договір полягає у сплаті коштів забудовнику, який у свою чергу передає майнове право на об’єкт, що побудується у майбутньому. На момент укладення даного договору забудовник не має права продавати квартири, що ще не існує, в такому випадку договір містить у собі право на власність майбутньої нерухомості.
- Форвардний контракт — різновид контрактів, у якому вказано, що продавець у зазначений час зобов’язаний передати покупцю право на власність квартири, а покупець, у свою чергу, вчасно оплатити, визначену договором, ціну.
Сьомий етап. Період здачі будинку в експлуатацію, процес оформлення власності на квартиру
У договорі є чітко визначений термін, коли будинок буде зданий в експлуатацію і лише після здачі відбуватиметься оформлення права власності на квартиру.
Увесь цей процес почнеться із видачі усіх потрібних документів. До них відносяться:
- розпорядження про отримання власного поштового адресу;
- сертифікат про готовність будівництва;
- тощо.
Проте увесь процес збору цих документів, їх перевірка займе доволі багато часу — від кількох тижнів до декількох місяців. Цей час необхідно врахувати при підготовці квартири до ремонту.