Франшиза в ОСЦПВ: як зекономити та не схибити

Автоцивілка з франшизою коштує на 20–30% дешевше звичайного поліса та в багатьох випадках дозволяє заощадити час. При дрібних ДТП учасники можуть врегулювати збиток своїми силами — без залучення дорожньої поліції та страхових компаній. Якщо ж вартість ремонту перевищує встановлений ліміт, страховик компенсує завдані збитки за вирахуванням певної суми.

Франшиза в ОСЦПВ: що це таке

Франшиза — фіксована сума, на яку зменшується розмір кожної страхової виплати. Таким чином, страховик ділить компенсацію з власником поліса, який покриває частину матеріального збитку третім особам зі своєї кишені. Закон про ОСЦПВ обмежує розмір франшизи двома відсотками від ліміту по транспортних засобах (100 тис. грн), тому сума не перевищує 2000 грн.

Якщо збиток «вміщується» в ліміт, страхова компанія не займається врегулюванням. Якщо розмір ушкоджень більше встановленої «планки», страховик виплачує компенсацію за вирахуванням обумовленої в договорі суми. Так, при франшизі 2000 грн ремонт за 900 грн буде сплачувати лише винуватець, а послуги СТО вартістю 5000 грн — винуватець (2000 грн) і страхова (3000 грн).

Важливо: франшиза не поширюється на компенсацію збитку здоров’ю та життю третіх осіб.

Коли автоцивілка з франшизою вигідна

ОСЦПВ із франшизою — оптимальний варіант для законослухняних і досвідчених водіїв. Така автоцивілка дозволить заощадити кілька сотень гривень на рік, якщо ви їздите акуратно, не сідаєте за кермо напідпитку та не виїжджаєте на зустрічну смугу. Щоб не платити, дотримуйтесь правил дорожнього руху: в разі ДТП ви зможете компенсувати збитки коштом страхової компанії винуватця.

Другий плюс франшизи — економія часу. При незначних аваріях (без постраждалих) учасники можуть домовитися та «розбігтися полюбовно». Учасникам не доведеться викликати поліцію, оформляти протокол і возити документи в страхові компанії. Крім того, потерпілий отримає гроші відразу, а винуватець зможе уникнути штрафу за ДТП.

Як не схибити під час оформлення полісу ОСЦПВ із франшизою

Якщо ви не завжди дотримуєтеся правил дорожнього руху, маєте невеликий досвід водіння або вже потрапляли в аварії з власної вини, франшиза по ОСЦПВ може помітно вдарити по кишені. Одне ДТП на рік зі збитком понад 2000 грн збільшить витрати на автострахування у 2–2,5 рази, дві дорожньо-транспортні пригоди — в 4–5 разів. Додайте до цього витрати на ремонт свого авто, що не покриваються страховиком.

Для зниження можливих збитків варто «підстелити солому» та оформити часткове або повне КАСКО. Якщо ви потрапите в аварію зі своєї вини, поліс добровільного автострахування дозволить відремонтувати власний автомобіль за кошти страхової компанії.

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.