Бывший так называемый «глава правительства» группировки «ДНР» Александр Бородай подал заявку на участие в предварительном голосовании «Единой России». Бородай намерен стать кандидатом в депутаты Государственной думы России по Ростовской области. И победа в предварительном голосовании — как, впрочем, и победа на выборах — ему практически обеспечена. На это указывает подписание секретарем генерального совета «Единой России» Андреем Турчаком соглашения с так называемым Союзом добровольцев Донбасса, который как раз и возглавляет Бородай, пишет Виталий Портников для «Радио Свобода».
Далее текст на языке оригинала.
Крім Бородая російські медіа називають можливим кандидатом у депутати парламенту актора Михайла Пореченкова – того самого Пореченкова, який цілився в українських солдат.
Сам Турчак називає відносини «партії влади» і Союзу добровольців «братніми» і підкреслює, що участь у виборах до Державної думи – це тільки початок. «Ми хочемо відкрити двері для того, щоб представники Союзу добровольців Донбасу могли бути представлені на різних рівнях, починаючи від селищних рад депутатів, районних зборів, міських дум і регіональних парламентів і Держдуми», – наголосив Турчак.
«Добровольці» – це кандидати для особливої групи виборців. Для жителів окупованих Росією районів Донецької та Луганської областей, які отримали російське громадянство. За словами того ж Турчака, таких нових громадян Росії вже пів мільйона і Москва має намір продовжити кампанію масової паспортизації.
Тепер уже зрозуміло, як ці люди будуть брати участь у виборах. Ймовірно, Росія не наважиться відкрити виборчі дільниці на українській землі – в цьому випадку це стане кричущим порушенням Мінських угод. Але ніщо не заважає російському керівництву організувати підвезення виборців на дільниці у Ростовській області. І тут новоявлений «єдинорос» Бородай може успішно конкурувати з представниками партії «Справедлива Росія – За правду», одним з лідерів якої став інший учасник російської агресії на Донбасі письменник Захар Прилепін. Справжня битва бойовиків!
У статистичному вимірі жителі окупованих районів, звичайно ж, становлять не дуже значну кількість російських виборців. Але їхня участь у виборах дозволяє російському керівництву створити шовіністичний наратив у виборчій кампанії і продемонструвати, що Кремль у доступному для огляду майбутньому не збирається відмовлятися від окупації Донбасу. Той же Турчак не просто підписав угоду із Союзом добровольців, але ще і з’їздив до окупованого Донецька, щоб взяти участь у відкритті пам’ятника «героям ДНР». Так на окупованих територіях Кремль створює абсолютно відмінну від української політичну реальність, робить все можливе, щоб Україну і ці території ніколи не можна було «зшити» знову.
І це не новий підхід. Такі ж пам’ятники є і в Придністров’ї, і в Абхазії, і у Південній Осетії. Донбас просто поповнив список окупованих регіонів, на території яких здійснюється класична російська політика підміни пам’яті. І саме тому прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков лукавить, коли стверджує, що «Росія не планувала і не планує нікого поглинати».
Роздача російських паспортів українським громадянам, участь цих громадян у російських виборах, висунення кандидатами в депутати осіб, які були безпосередніми учасниками війни проти України, підміна національної пам’яті шовіністичним міфом – це і є поглинання.