Майкл Щур: Приезд «Нового канала» и игра в прятки

Майкл Щур/Facebook

Продолжение. Предыдущие дни читайте здесь

День 71

Вчора ввечері мене забрали з полігону в казарму. Сьогодні має приїхати Новий канал щось знімати.
Я зараз у казармі фактично один.
Сходив у місто купив теплі рукавички, балаклаву і будівельні рукавички.
Сиджу чекаю на зйомки.

В казармі досить прохолодно. Вночі спати було навіть холодніше, ніж на полігоні. У нас на полігоні хороші теплі спальники (нам видали). А тут було холодно навіть під трьома коцами. Вставав уночі одягався. Все рівно не зігрівся.
Ну а загалом спалось норм.

Приїхав Новий канал. Програма Абзац. Знімали про їдальню зними — шеф-кухар. Перевіряли чи необважують солдатів, а також пробували солдатську їжу. Що сказали — дивіться у них в програмі. Нажаль, не знаю, коли.
Потім повернувся на полігон. Тут волонтери-медики проводять заняття з тактичної медицини. Круто, що зрозумілою мовою, доступно все пояснюють.

Як зупинити кровотечу, які є способи. Як правильно тампонувати. Чому бинт, просякнутий кровоспинним краще, ніж кровоспинний порошок сам по собі.

А ввечері, коли вже сиемніло, — гра в хованки. Семеро йдуть ховатися в траві, їм медики намічують скотчем поранення. А інші семеро через деякий час йдуть їх шукати. З того, що «шукачі» знають: напрямок і кількість. Все. Отак ідеш у майже цілковитій темряві (ліхтарики вмикати неможна, щоб умовний ворог не помітив) і намацуєш дорогу, потім бачиш — щось темніється. Мац-мац — тіло. Промацуєш всі частини тіла, шукаєш той скотч-рану. Мені трапився «поранений» з пораненнями обидвох ніг. Наклав два жгути. А потім так само я виконував роль «пораненого».
Зараз лежу в спальнику. Тепло. Ми — в караул з 2-ї.
Надобраніч.

День 72

Тактична медицина.
Сьогодні нам розповідали про порядок дій, як робити огляд пораненого. От типу я знайшов пораненого без свідомості і з чого треба починати його огляд, що треба робити в першу чергу, що — в другу, в третю, в четверту і т. д.

Весь день теорії, наглядних малюнків, демонстрацій. Наприклад раніше я думав, що отака термоковдра з фольки — це простозгори накрив і все. А виявилось не так. Щоб зігріти пораненого, треба цю ковдру затягнути під кітель. Фактично — одягти її на пораненого, щоб вона закривала груди, пах і спину. А зверху вже одягти кітель, бушлат і т. д.

А затемна — як і вчора — ділимось на дві групи: шукачів і поранених. А вони лежать серед поля і повна темрява.
Шукаємо поранених, потім шукаємо на поранених поранення, а потім треба вправильній послідовності зробити певні дії. Якщо вам цікаво, то я скажу про порядок (заодно і для себе повторю):

1. Зупинити кров — накласти дгути, якщо треба
2. Перевірити дихальні шляхи, щоб нічого не заважало дихати
3. Якщо у пораненого часте дихання, то перевірити чи є поранення грудної клітини, якщо є, то також зробити певні дії, залежно від поранення.
4. Перевірити пульс. Щоб зрозуміти, що далі робити з пораненнями. Може якісь рани можна затампонувати, а джгут відпустити.
5. Перевірити чи треба звгріти пораненого і все інше.
Так от при пошуку, я сплутав 2-й і 3-й пункт. Ну але на те воно і навчання, щоб помилятись.

А зараз о 23:30 нас вчать колоти в вену один одному.
Я сказав, що не можу і попросив перенести мене на завтра. Чось не готовий зараз.
О 01:00 заступаю в караул.
Надобраніч.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.