Колишній настоятель храму Української православної церкви Московського патріархату на Куп’янщині благословляв російських військових під час окупації цієї території, повідомляють новини Купянська.
Протоієрей був настоятелем одного з храмів Ізюмської єпархії УПЦ МП, який він активно підтримував у збройній агресії Росії. Під час релігійного заходу, що відбувся у липні минулого року в смт Дворічна Куп’янського району, настоятель благословляв окупантів та їхню техніку з нагоди «Дня Хрещення Русі». Кадри цих дій були опубліковані російськими пропагандистами.
Під час деокупації Харківщини, протоієрей разом із сім’єю втік до Росії, де його призначили настоятелем Православного приходу Іоанно-Предтеченського храму Твєрської і Кашинської єпархії Російської православної церкви.
Звинувачення проти настоятеля були пред’явлені після того, як прокуратура провела дослідження і зібрала достатньо доказів його співпраці з окупантами. В місцевих новинах пишуть, що він був звинувачений у порушенні Конституції України, яка забороняє підтримувати будь-які дії, спрямовані проти територіальної цілісності та незалежності держави.
У відповідь на звинувачення протоієрей заперечив, що його дії мали політичну мотивацію та наголосив, що він ніколи не підтримував жодну форму агресії проти України.
Проте, враховуючи обставини і зібрані докази, суд визнав настоятеля винним і засудив його до позбавлення свободи на 5 років зі зміною місця відбування покарання.
Цей випадок став ще однією ілюстрацією того, як дії релігійних лідерів можуть мати серйозні наслідки для суспільства, особливо в умовах війни та конфлікту.
Деокупації Харківщини
Нагадаємо, що для повернення контролю над територією області, Україна проводила військову операцію з деокупації. У 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення Росії, Українська армія провела успішну контрнаступальну операцію, яка дозволила деокупувати північні райони Харківської області, що були зайняті російськими військами.
Деокупація дозволила звільнити більше десяти населених пунктів, у тому числі міста Люботин, яке є важливим транспортним вузлом області та Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий. Звільнення цих районів дало можливість місцевому населенню повернутися до своїх домівок та побудувати мирне майбутнє. Однак, процес деокупації є складним та вимагає багато зусиль.