Самойлову нужно пустить в Украину и привлечь к ответственности

Антон Геращенко, народный депутат Украины, советник главы МВД

В тот день когда Джамала триумфально победила на Евровидении с песней о притеснении крымских татар в оккупированном Крыму, стало очевидно, что Россия будет мстить и использует этот факт в целях гибридной войны против Украины.

У меня нет сомнений, что вопрос подбора кандидатуры от РФ на Евровидение был под жестким контролем Кремля. И там не могли не знать, что Юлия Самойлова была на гастролях в оккупированном Крыму, а значит нарушала законодательство Украины.

Таким выбором РФ ставит Украину перед двумя вариантами решения, каждый из которых несет определённую опасность для внутриполитической ситуации и будет использоваться для создания атмосферы ненависти к нашей стране.

  1. Не пускать в Украину Юлию Самойлову за факт нарушения ею правил посещения оккупированой территории АРК Крым. Это будет использовано Российской пропагандисткой машиной для раздувания ненависти против нашей страны как на своей территории, так и среди граждан украины на оккупированной территории. Мол смотрите девушку с ограниченными физическими возможностями, певицу не пускают в Украину не давая ей достойно представить Россию на европейском песенном кодексе.
  2. Пустить Юлию Самойлову в Украину, привлекая ее одновременно к ответственности за нарушение государственной границы. Таким образом поскольку мы не можем делать исключения для кого бы то ни было и поощрять таким образом нарушения государственной границы Украины.

Я считаю правильным идти по второму варианту.

Пусть приезжает, но несет ответственность за нарушения законодательства Украины.

Такое решение будет оптимальным с разных сторон, так как мы не запрещаем визит российской конкурсантки в Украину, но и публично покажем на ее примере, что не собираемся оставлять безнаказанным факты нарушения границы Украины. Думаю, что и наши западные партнеры отнесутся с пониманием к такому решению.

* Ниже приведены выдержки из законодательства Украины определяющие процедуру поведения оккупированных территорий и ответственность за его нарушения, подготовленный экспертами Украинского института будущего.

НОРМАТИВНІ АКТИ
ЩОДО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАБОРОНИ В’ЇЗДУ ІНОЗЕМЦІВ
В УКРАЇНУ

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України
(від 15 квітня 2014 року № 1207-VII)
Стаття 3. Тимчасово окупована територія
1. Для цілей цього Закону тимчасово окупованою територією визначається:
1) сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій;

Стаття 4. Правовий режим тимчасово окупованої території
1. На тимчасово окупованій території на строк дії цього Закону поширюється особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території, вчинення правочинів, проведення виборів та референдумів, реалізації інших прав і свобод людини і громадянина.

Стаття 10. Порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї
2. В’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду.
Порядок в’їзду іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї встановлюється Кабінетом Міністрів України.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 4 червня 2015 р. № 367
Київ
Про затвердження Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

3. В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються через контрольні пункти:
іноземців та осіб без громадянства — за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області;
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ​
Стаття 332-1. Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї
1. Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави —
караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, —
караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, —
караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

КПК УКРАЇНИ
Стаття 216. Підслідність
2. Слідчі органів безпеки здійснюють досудове розслідування злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 112, 113, 114, 114-1, 201, 258-258-5, 265-1, 305, 328, 329, 330, 332-1,
333, 334, 359, 422, 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 446, 447 Кримінального кодексу України.

 

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства
(від 22 вересня 2011 року № 3773-VI)

Стаття 13. Підстави для заборони в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну
1. В’їзд в Україну іноземцю або особі без громадянства не дозволяється:
в інтересах забезпечення національної безпеки України або охорони громадського порядку;
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби безпеки України
01.06.2009 N 344
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок прийняття Службою безпеки України рішень
про заборону в’їзду в Україну іноземцям та
особам без громадянства

2. Рішення про заборону в’їзду в Україну особі
(далі — рішення про заборону в’їзду) приймається в інтересах
забезпечення безпеки України у разі, якщо є наявність достатньої
інформації, отриманої в установленому законом порядку, про факт
вчинення нею суспільно небезпечного діяння, незалежно від
території його вчинення, яке суперечить інтересам забезпечення
безпеки України, попередження, виявлення, припинення та розкриття
якого віднесено до компетенції СБ України.

6. На підставі відомостей, викладених у довідці, у
функціональному підрозділі Центрального управління, регіональному
органі готується постанова про заборону в’їзду в Україну (додаток
до Інструкції).

пропонований строк заборони в’їзду в Україну особі (від шести місяців до п’яти років)

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.