Система управління складом: функції, інтеграція в загальну IT-структуру підприємства.

WMS (Warehouse Management System — система управління складом) покликана автоматизувати роботу складського персоналу, а також забезпечити оптимізацію і контроль виконання заданих технологічних і бізнес-процесів, прийнятих в складському комплексі.

Під оптимізацією мається на увазі скорочення часу, що витрачається на обробку заданого товаропотоку при збереженні або зменшенні обсягу використовуваних ресурсів (персонал, техніка, складські площі), а також при збереженні чи підвищенні якості обробки товаропотоку. При цьому управління складом досягається не тільки за рахунок WMS, а й за рахунок коректно розробленої технології роботи складу. 

Функціонал системи управління складом

Для оптимізації процесів WMS може мати у своєму розпорядженні наступними засобами та функціоналом:

  • використання засобів автоматичної ідентифікації (штрихове кодування, RFID);
  • використання адресного зберігання;
  • поділ зон зберігання і обробки;
  • використання стратегій розміщення з урахуванням характеристик товарів (приналежність до груп, дані по оборотності товарів, масогабаритні характеристики);
  • використання стратегій резервування, які оптимізують відбір з місць зберігання;
  • використання стратегій видачі завдань відбору з урахуванням мінімізації відстані обходу місць зберігання;
  • можливість поділу завдань відбору одного документа (замовлення) по різним виконавцям, в тому числі з урахуванням використовуваного виконавцями обладнання;
  • автоматизація процесів контролю зібраних замовлень, введення характеристик товарів;
  • тмс логістика;
  • автоматизація завдань з пошуку товарів і відібраних для потреб замовлень товарних запасів.

Під контролем мається на увазі наявність технічних засобів в системі, що дозволяють контролювати коректність вироблених складським персоналом дій і їх відповідність прийнятої технології роботи, що дозволяє при грамотно організованих технологічних процесах підвищити якість обробки товаропотоку. 

Також система автоматизації виробництва досягається в найбільш короткий термін. Під підвищенням якості обробки товаропотоку мається на увазі збільшення точності підбору і відвантаження замовлень, мінімізація помилок, пов’язаних з людським фактором, обробка товаропотоку у встановлені терміни.

Підвищенню загальної ефективності роботи складського комплексу сприяє також інтеграція WMS з існуючими корпоративними системами компанії. Це дозволяє проводити автоматичні зміни даних в корпоративній системі, автоматично створювати заявки на обробку товару, отримувати з корпоративної системи додаткові дані по збереженим товарам, будувати загальну систему контролю якості та мотивації.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.